Ankara Beypazarı'nda Kaybolan Avcı, Kadavra Köpeği ile Aranıyor
Ankara Beypazarı'nda Kaybolan Avcı, Kadavra Köpeği ile Aranıyor Beypazarı'nda kaybolan avcı, kadavra köpeği ile aranıyorANKARA'nın Beypazarı ilçesinde, 4 gün önce çalıştığı işyerinin sahipleriyle birlikte avlanmak için ormana giden ve burada kaybolan Murat Yıldız (45) jandarma ve komando birlikleri tarafından aranıyor.
1573 defa okunmuş - 28 Eylül 2018 - Cuma 13:09

ANKARA'nın Beypazarı ilçesinde, 4 gün önce çalıştığı işyerinin sahipleriyle birlikte avlanmak için ormana giden ve burada kaybolan Murat Yıldız (45) jandarma ve komando birlikleri tarafından aranıyor. İlk 3 gün yapılan aramada Yıldız'a ait herhangi bir ize rastlanmazken, bugün bölgede kadavra ve ceset arama köpeği ile çalışma başlatıldı.

Ankara'da oturan evli ve 3 çocuk babası mobilyacı Murat Yıldız, 23 Eylül Pazar günü öğle saatlerinde, çalıştığı iş yerinin sahipleri ile birlikte avlanmak için Beypazarı ilçesinin Dereli köyüne geldi. İşverenleri ile ormanlık alanda gezinen Yıldız, iddiaya göre onlardan ayrıldıktan kısa süre sonra Eşme Deresi mevkiinde kayboldu. Cep telefonunu araçta bıraktığı için kendisinden haber alamayan işverenleri, Yıldız'ın ailesine haber verdi. Aile, köy halkı ile birlikte ormanda Yıldız'ı aradı, ancak bir sonuca ulaşamadı. Ailenin başvurusu üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri de olayın 2'nci gün sabahın erken saatlerine kadar Yıldız'ı aradı, ancak herhangi bir ize rastlayamadı.

KADAVRA ARAMA KÖPEĞİ GETİRİLDİ

Dün jandarma, AFAD ve komando birliklerinden 100 kişilik bir ekip oluşturuldu. Sabah saatlerinde arama çalışmasına başlayan ve köy çevresindeki 20 kilometrelik alanı tarayan ekipler Yıldız'a ait herhangi bir ize rastlamadı. Ekipler bölgedeki Doğa Korumu ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne ait fotokapanları da inceledi ancak Yıldız'a ait bir görüntü bulunamadı.

Dün gece saatlerinde çalışmalarını sonlandıran ekibe, bugün emniyetin kadavra ve ceset arama köpeği de katıldı. Ekibin gün boyu arama çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi.

ŞÜPHELİLERİN SORGUSU DEVAM EDİYOR

Bu arada, Murat Yıldız ile birlikte ava giden ve verdikleri çelişkili ifadeler nedeniyle ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan iş yeri sahipleri Yasin Ü., Mustafa Ü. ve Fırat Y.'nin jandarmadaki sorgusu sürüyor.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...